| MatzzaaaEteeNaa666 a întrebat:

Mai TPU, eu vreau sa fac liceul in America, California, sunt a 9-a si chiar mi-ar face mare placere sa invat acolo din clasa 10-a.niste sfaturi si cateva pareri nu ar >strica.big grin

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Intrebarea ta este foarte vaga. Cum mergi acolo? Te duci asa, in necunoscut? Cum intri in California, pe dreapta! Ai acolo familia? Ai rude? Ce ai? Ar trebui sa dai niste detalii.

| MatzzaaaEteeNaa666 explică (pentru sabin89):

Da mai, am rude acolo, si ele au venit cu ideea iar eu am fost incantata de ea.winking

| sabin89 a răspuns:

Eu nu m-as duce. Sa las parintii aici, colegii, prietenii, limba romana - cea mai frumoasa de pe pamant. Sa las si râul, ramul...Dar, de gusturi nu se discuta.

| madu1295 a răspuns:

Pai pentru asta trebuie' sa stapanesti bine atat limba cat si cunostintele. Parerea mea e c-ar trebui sa termini liceul aici, si la noi in tara sunt licee foarte bune, iar daca ai vointa de-a invata, inveti si aici! Nu te face cu nimic special/a daca inveti in strainatate. Cunostinte poti acumula si aici, dar repet, invatand! Am zis la modul general, n-o lua ca pe ceva personal. Oricum, e alegerea ta. Succes!

| Kristinikaaa a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca stii foarte bine limba engleza; apoi aplica pentru viza, fiindca nu se obtine prea usor. Succes!