| stefanutzstefan a întrebat:

Maine aflam ce note am luat la evaluarea nationala da vreau sa va intreb ceva daca la romana i-au o nota mare si la mate un 3 sau un 4 nu am facut aproape nimica la mate am invatat fix in ultima zi am invatat la romana mai mult asa sa revenim sigur o sa iau un 3 la mate pot sa mai intru la liceu sau trebuie sa ma duc in august si sa iau peste 5 funda

Răspuns Câştigător
| CatalyN4 a răspuns:

Deci fi atent.Nu conteaza cat iei. Media ta generala 5-8 se aduna cu medie din examen sa zicem ( 9 la rm si 3 la mate) vine 6 o aduni cu media ta 5-8 si imparti la 2... si cu asta intri la liceu. Funda?

5 răspunsuri:
| Sunshine18 a răspuns:

Stai linistit, se face media
asa am fost si eu anul trecut, am avut 3.60 la mate si 8.80 la romana. deci nu.i nici o problema, oricum intri la liceu

| Vali2012 a răspuns:

Din pacate se intra la liceu si cu note de sub 5, e drept ca la licee foarte slabe. Nu exista sesiune in august, daca nu-ti place cat ai luat sau unde ai intrat, te poti prezenta si la anul la evaluarea nationala.

Sunt curioasa cat iei la romana, vad ca speri la nota mare, dar daca scrii "i-au" in loc de "iau", nu stiu ce sa zic...

| RobyRobert98 a răspuns:

Eu nu am invatat deloc si am luat 7 la mate si 6 la romanalaughing))