| Sabin_Jordan_1998 a întrebat:

Mate-Info sau Electronica si automatizari?
Salut TPU. Termin clasa a 10a la turism si sincer nu imi place deloc acest profil. Imi place electricitatea, o stiu cat de cat si vreau mai departe sa merg la Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei la facultate. Sincer, imi place programarea, doar ca nu o stiu. As invata programare, mai ales la scoala, dar nu e ciudat sa intru la Mate-info fara sa stiu ce s-a predat in 2 ani? Asa ca ce parere aveti? Sa merg la Mate-info sau electronica in clasa a 11-a? Va multumesc si cel mai bun raspuns primeste funda. See ya!

1 răspuns:
| chioscuta a răspuns:

Electronica,matematica de la mate-info e cumplita,e mai frumoasa lectronica decat informatica,plus ca poti face bani in timpul liber,cu ajitorul cunostintelor acumulate, mai repari un sistem aufio, un amplificator, o placa de baza, etc. Sper ca te-am ajutat.