| FaraNumePls a întrebat:

Media 8,50 vi se pare o medie mica pentru a intra la un liceu cu profil mate-info, bun?

5 răspunsuri:
| JackTD a răspuns:

E ok.
7, 5 e medie mijlocie insa 8, 5 este o medie bunisoara
O sa intri la liceu, nu iti fa griji, totul va fi ok.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Este o medie destul de buna, insa depinde si ce nota ai luat la matematica.
Pa, pa.

| Unanonimoarecare123 a răspuns:

Ar trebui sa cauti pe net standardele liceului la care vrei sa mergi si vei sti daca e media prea mica. Dar problema s-ar putem sa nu fie media, ci numarul de locuri disponibile. Spre exemplu la liceul la care vreau sa merg eu, la mate-info sunt doar 56 de locuri libere si media de intrare este de 8, 70. Deci primi 56 copii cu media cea mai mare vor intra iar restul nu.

| Oti_Odette_1990 a răspuns:

Depinde de liceu. La liceele de elita, media pentru mate-info trebuie sa fie peste 9, 50. Te poti uita pe brosura de admitere pe care ai primit-o la scoala. Acolo ai trecute mediile cu care au fost admisi anul trecut candidatii de la mate-info, la toate liceele din orasul tau. Vezi unde te incadrezi.

| Beatrice_Betty_2002 a răspuns:

Sigur o să intri.nu.ti fa griji dar trebuie sa te astepti ca in clasa la tine vor fi si copii mult mai buni care au intrat si cu medie peste 9