| anonim_4396 a întrebat:

Media mea o să fie maxim 9.35 și chiar nu știu la ce liceu să mă duc.; nu vreau să mă trezesc în liceu cu Bo$$i și printzese, și nici nu vreau să fie foarte greu. Vreau la profilul mate-info bilingv engleză, sau măcar mate-info. Nu urăsc matematica, dar nici nu e punctul meu forte, dar la filologie sau alte profiluri nu vreau. Aș fi vrut să merg la Tudor Vianu, dar multi mi-au spus că e foarte greu acolo. Îmi puteti spune câteva licee bune (la care media de admitere să nu fie mai mare de 9.30-9.40) din București (de preferat din zona sect. 1), și ce părere aveti despre liceul respectiv?big grin

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Orice numai,, Elena Cuza" nu! Dupa parerea mea cel mai bine este sa te duci la Gheorghe Sincai.Cunosc liceul si are profi mai severi ce-i drept dar colegii sunt super si te vei intelege cu ei, liceul e mare si nu e asa de fite ca altele.

| AnaMariaNovany a răspuns:

Eu iti recomand liceul Tudor Iorga. E pe la 1 mai,deci ca zona e ok din punctul meu de vedere si am inteles ca se face scoala destul de bine. Cunosc o profesoara de acolo,am si dat o olimpiada acolo deci cunosc oarecum liceul si e curat,decent, frumos si cu o curte mare! Am inteles ca anturajul e bun, doar ca majoritatea de pe-acolo fumeaza, dar oricum toata lumea face asta pe la toate liceele asa ca nu cred ca e ceva deranjant. In orice caz mai sunt si alte licee bune, dar cum tu vrei sa se incadreze intre 9.30-9.40,cam asta e singurul de laudat. Mult succes in continuare si sper sa intri acolo unde te vei hotari sa mergi! Bafta! happy

| AnaMariaNovany a răspuns:

Scuza-ma,liceul se numeste Nicolae Iorga, m am incurcatlaughing

| AnaMariaNovany a răspuns:

Si asa ca sa te mai ajut, media de mate info bilingv e 9, 13 si mate info e 9, 20!