| AvalohAlyn a întrebat:

Merge sa folosesc mapa din piele sau imitatie din piele in loc de
rucsac /ghiozdan pentru liceu? Ar incapea toate caietele si tot ce trebuie in ea? Si la ce pret se mai gaseste una?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Am avut si eu mapa din aia parca in ultimul an de generala / primii ani de liceu si nu mi-a fost prea comod
Cartile incap in funtie de orarul stabilit. Daca ai sa zicem 5 ore, cate un manual si cel putin un caiet de tip studentesc va fi mai greu sa le cari.
Eu zic sa optezi totusi pentru rucsac. Sunt o sumedenie de modele / culori si sunt incapoatore.Am observat ca sunt purtate de la copii de gradinita pana oameni in varsta, deopotriva

Ca alternativa poti lua si o mapa pentru zilele in care ai ore mai putine
Uite aici un link ajutator
http://www.simar.ro/mapa-piele-barbati
Poti pastra mapa cand vei fi student

| AvalohAlyn explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mulktumes si eu pentru fundita