| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa incerc la liceul militar?
Mi se pare cel mai bun liceu la care as putea sa merg.
Dar peste tot vad lume care spune ca e naspa, ca nu se face nimic, etc.
Am fost cu clasa la liceul respectiv si mi s-a parut perfect, elevii super okey, destepti... Pur si simplu normali, dar mai maturi.
Vad si pe forumuri (cert de 4-7 ani) ca oamenii vorbesc liceele militare doar de rau. Acum imi e si frica. Daca de fapt nu e asa cum credeam? Sunt constienta ca e super greu acolo, dar m-as adapta. Trebuie, nu e o alegere.

Acum sunt extrem de confuza, trista si pierduta si nu mai stiu ce sa fac.

Nici nu am sanse mari sa intru, dar era visul meu pana sa ma descurajeze colegii si oamenii care spun ca e o pierdere de timp sad

Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal cred ca te-a atras barbati maturi de acolo nu liceul ce inseamna liceul militar, vezi si tu de un domeniu mai feminim

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Sexistuleee :/ Nup. Iubesc locul ala in toate criteriile. Nu, nu am de gand sa recitesc intrebarea sa vad de ce ai crezut asta, fiindca am scris-o noaptea si imi e zi groaza sa ma uit. "mai feminin" De parca nu as rezista acolo. Vreau sa fiu mai disciplinata, ordonata, sa primesc un program cu reguli, plus... Ca asta mi-ar face parintii mandrii. Ma simt naspa ca ma crezi o curva. damn. (apropo, daca ar fi sa fiu "atrasa de baieti"cum spui tu, ar trebui formulat "atrasa de elevi" pentru ca desi inca nu sunt singura de sexualitatea mea, fiind adolescenta(si adlescentii sunt prosti, deci si eu sunt asa), sunt aproape sigura ca sunt bi. mereu am fost atrasa si de fete, dar asta poate sa nu insemne nimic totusi).
Siiii. tie nu iti pasa, dar nu am vorbit cu nimeni de aproape o luna si innebunesc de singuratate. thx ~.~ ^n^

| RAY a răspuns (pentru FataȘarpe):

Nu stiam ca daca esti atrasa de barbati esti curva, unde am scris eu ca esti curva? eu am spus ca e posibil sa te atraga barbati de acolo ca erau maturi si fizic si moral, dar daca isi place isi doresc multa bafta

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Pentru mine sa ma apropii de oameni ma face sa ma simt asa. Pot spune ca nu mai pot sa am incredere in nimeni si nu cred ca voi mai putea. Si cuvantul barbat imi displace(sa-l aud). Spune "baieti". geez, sunt la liceu. happy si scuze pentru fapul ca ai vazut tot ce am spus acum... E cringy si pentru mine... Dar imi place sa ma descarc infata oamenilor un pic. uneori.

| RAY a răspuns (pentru FataȘarpe):

Fara suparare dar nici nu incerci sa ai incredere in cineva, din start il cataloghezi mincinos, mie cuvantul barbat imi suna a maturitate, am avut ocazia sa vb cu multe persoane depresive suferti de sindromul din start stiu ca esti mincinos

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Da. "desi nu te cunosc prea bine, esti mincinos" este sinonim cu "am avut toata viata incredere in tine ca dupa sa ma abuzezi psihic si fizic" sau "m-am chinuit sa ma deschid in fata ta, sa am incredere, ca dupa sa ma arunci ca pe un gunoi, pentru ca asta inseamna "prietene" ". Asta... doare; si nu se va mai repeta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Perita facut. Dar... e greu. E militar laughingTie ce iti place sa faci?

| ahabsvdvdbb a răspuns:

Buna, am un prieten care este la liceul militar din Breaza si el zice ca este ok liceul si se face carte... Sincer as fi vrut si eu sa merg dar nu am putut sa-mi conving părintii laughing) Baftă!