| Talentos a întrebat:

Mi-a iesit media de admitere la liceu 8.55.
Am luat 9.55 la română, dar 6.95 la mate.
Eu aș dori să ma duc pe mate-info.
Ce parere aveti? Vreau argumente pro si contra.

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Scriitorule, care esti tu scriitor!
Esti un editorialist de succes. Pai, logic daca nu ai inclinatie spre stiintele exacte, ce sa cauti acolo? Subiectele de la matematica au fost de spalati pe creier. Cum sa va dea la examen: "cum o cheama pe Geta Bioenergeta?"

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Principii PRO/CONTRA:
- E locul unde îți dorești
- Poți merge la orice facultate vrei mai departe
- Ești axat mai multe pe matematică/informatică deși dacă vrei la mate-info pentru informatică te asigur că informatică nu se face-n școală ci și în fața calculatorului, singur, acasă. Eu pentru imformatică m-am dus la profilul respectiv, însă am fost ușor dezamăgit fiindcă școală nu prea te învață în domeniul ăsta ( asta a fost în cazul meu, tu poate nimeri un profesor bun care te poate învăța cu adevărat )
- Nu știu exact ce comparații să-ți fac având în vedere colectivul ( profesorii, colegii ) de la clasa pe care o vei avea fiindcă poți da de profesorii răi / buni, de colegi de treabă/răsfățați ( cu aere și alte nebunii din astea ), dar asta-i partea a II a.

| pinkyypromise a răspuns:

Depinde de cat de bun e liceul, insa din pacate nu se prea intra cu 8.55 la mate info.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Buna! Si mie mi-a iesit o medie apropiata de a ta! Eu iti propun sa nu aplici pentru mate, deoarece materia va fi muuuult mai complexa ca in gimnaziu, iar daca tu nu stapanesti foarte bine aceasta materie, iti va fi foarte greu..mai ales la BAC