| Jokers a întrebat:

Mi-a scazut nota la purtare doamna diriginta(profa de romana)...De ce?! Degeaba! Sa va povestesc:marti am fost de serviciu pe scoala si ultimele ore (de la 4 la 7 ) am intrat la ore(3:matematica, geografie, civica) deoarece am teste si am mai lipsit si inainte si sa mai recuperez materia, sa nu mai pierd.Desi mi-a dat voie doamna directoare adjunct si am fost si inlocuit de serviciu cu alt coleg, ea tot n-a inteles. A zis ca de ce nu m-am dus la Ministru, Inspector... voua vi se pare corect? ce sa fac? nu mi-a parea asa rau daca nu aveam medie generala 9, 61.crying

23 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu in locul tau luam o cheie si ii zgariam toata masina!
pentru asta iti scade?
ce diriga retardata ai ma?

| mmary a răspuns:

Nu este corect absolut deloc! Atata timp cat aveai aceasta aprobare de la director nu vad problema mai ales ca ai fost inlocuita.este clar o regula care a fost respectata din toate punctele de vedere.Incearca sa vorbesti cu cea care ti-a dat voie sa participi la ore, directoarea din cate am inteles si sa ii spui toata intamplarea, chiar poti sa le pui fata in fata si sa iti justifici fapta sau arata-i regulamentul! Este o prostie ceea ce face pentru ca nu ai procedat cu absolut nimic gresit! Ai incredere in tine, sustine-ti parerea pana la capat si vei reusi! Multa bafta!:*

| Shery a răspuns:

Poti sa te duci acum la inspectorat, cu parintii de manuta si sa depui o plangere. De asemenea, poti sesiza directorul scolii.

| Shery a răspuns:

@Dyller: se scade fara consiliu pana la 6.

| Shery a răspuns:

@Dyller: si eu tot din experienta iti zic. straight face

| Karinakari99 a răspuns:

Zile parintilor tai sa se duca la scoala sa vorbeasca cu ea.

| MeUFO a răspuns:

Bună! Te rog să citeşti cu atenţie! Sunt şi mamă şi profesoară şi dirigintă. Fii înţelept, n-ai nevoie de scandal, n-ai nevoie să-ţi pui profesorii în cap. Înţelegi ce vreau să spun! Marţi e 8 Martie. Roag-o pe mama să meargă la diriga cu nişte flori şi să îi explice frumos ceea ce ai scris tu aici. Dacă nu merge, e timp pentru ceartă şi reclamaţii, dar nu e bine pentru tine. Succes!
Te invit şi vă invit pe toţi pe http://lecturirecenzate.ro/ Sper să vă fie de folos şi să vă placă!

| Zoet a răspuns:

Proasta...
Si cica e de roamana big grin

Scuzati-mi expresia

| Gabiii a răspuns:

Pai daca ai vorbit si cu dirextoarea adjunct si ti-a dat voie nu inteleg pentru ce a putut sa-ti scada nota la purtare plus ca ai mai fost si inlocuit. Cred ca are probleme la manmsarda saraca femeie. Incearca si tu sa te duci la directoarea adjuct si sa-i spui ca diriga ta ti-a scazut nota la purtare pe degeaba. Poata asa o sa se rezolvewinking Succes!

| Mirruna a răspuns:

Du-te la director / directoare cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Dyller a răspuns:

Ba nu a scazut-o doar a trecut in creion un punct in catalog ca singura nu are cum sa scada, se hotaraste in consiliu treaba asta ca am un coleg trebuia sa aiba 4 la purtare si a avut 9. Deci nu-ti face probleme

| Dyller a răspuns:

@Shery: Totul se hotaraste in consiliu, ti-o spun din experienta

| Catafu a răspuns:

Sincer eu chiar nu inteleg de ce tia scazut media daca te-a lasat directoarea adjunct sa mergi la ore si daca ai fost inlocui.nu e prea corect...nu stiu ce sa mai zic

| Lexiiii a răspuns:

Probabil diriginta asta a ta, are ciuda pe tine. Cunosc eu destuiwinking.Si al meu a asa laughing.Dar tu nu iti fa griji, ca poate si sa dea numai asa din gura chatterbox.Si la sfarsitul anului sa ai 10batting eyelashes. Totusi incearca sa vorbesti cu directoarea.
Bafta happy

| Shikamaru a răspuns:

Pai eu as zice sa vb cu cine ti-a dat voie sa vb cu diriiga ta

| Liviu_2320 a răspuns:

:O 9,61? sa nu iti para rau e foarte buna media si da nu e corect pentru ca atata timp cat directoarea stie nu are voie sa iti scada nota la purtare, si eu cand am fost de servici era sa imi dea 2 la mate ca intrasem sa ii cer caietele unui coleg...

| iulya_9118 a răspuns:

straight facemi se pare o prostie ca ti-a scazut nota la purtare. zile parintilor si sa vina la scoala sa ii expilcewinking

| spumiii a răspuns:

Pai zii la maicata sa discute cu ea :p

| mitakumo a răspuns:

Nu e corect da ce sa le faci profii cu mentalitatea lor daca o sa te porti mai frumos de acum poate iti sterge daca vede ca nu mai lipsesti si te tii in continuare de treaba

| яαzναи a răspuns:

Trebuia sa insisti sa mergeti la doamna directoare adjuncta si sa ii spuna si dumneaei...asa tu fiind elev nu te-a crezut deoarece nu ai avut probe, etc. daca nu vrea sa vb ea cu d-na directoare, at vb tu cu d-na directoare sa vb ea cu diriga ta.

| Lorenutz12 a răspuns:

Nu e corect! dar nu prea ai voie sa comentezi la profi si nu stiu nici eu ce sa zic pnm!

| Jokers explică:

Nu mi-ar fi parut asa de rau daca nu aveam media generala 9.61 *