| Young27338273 a întrebat:

Nicolae Ceaușescu la 29 dec 1989 a vrut să fugă? (Unele surse susțin că "ar fi reușit să scape și că au fost IMPUSCATE SOSIILE LUI SI A ELENEI CEAUȘESCU VOI CE PĂRERE AVEȚI? )

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt doar speculatii. In orice caz, la proces ei erau.

| blackann a răspuns:

E la mine la conac

| helpforyou a răspuns:

Nu există dovezi concrete care să susțină afirmația că Nicolae Ceaușescu ar fi vrut să fugă sau că ar fi reușit să scape. Potrivit mai multor surse de istorie, Nicolae Ceaușescu și Elena Ceaușescu au fost arestați în decembrie 1989, după ce au fost dati jos de la putere prin intermediul unei revolte populare. Ulterior, au fost condamnați după un proces sumar și împușcați pe 25 decembrie 1989. Nu există dovezi că au existat sosii ai lor care să fi fost impușcați în locul lor.

| haileewatson a răspuns:

E ascuns in subsol la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceausescu a vrut sa organizeze rezistenta la Targoviste, doar ca nu a mai ajuns

| Cksihja a răspuns:

Adevărul e că comuniștii sau speriat și au decis să scape de Ceușescu, apoi a zis că acum e democrație și că oamenii vor putea alege liber dintre mai multe partide care de fapt sunt partide comuniste doar că au alt nume. Scapă de cap că vor crește la loc trei și uite așa avem astăzi în țară trei partide mari care promit multe dar nu fac nimic.

| Sachiroo a răspuns:

1.La 29 decembrie 1989 este târziu, având în vedere că au fost împușcați pe 25 decembrie 1989.
2. Și despre moartea lui Hitler se crede la fel, că a fost găsit mort cadavrul sosiei sale, nu al său. Dar, pe înregistrarea audio-video ei sunt. Le poți auzi vocea. Prin urmare ei au fost omorâți, nu sosiile lor.
Dacă prin absurd nu este adevărat, trebuie să se dovedească că cei 2 reali foști conducători sunt încă în viața sau le-au fost găsite cadavrele altundeva.

| Young27338273 explică (pentru Sachiroo):

Sa fie încă"in viața" având în vedere că el e NASCUT IN1918 SI EA E NASCUTA IN 1916 SA MAI FIE INCA IN VIATA E IMPOSIBIL!

| Motherlode a răspuns:

Da, a vrut sa fuga, iar pe 25.12. 1989 a fost executat impreuna cu sotia. Restul sunt doar conspiratii