| Hannahsamd a întrebat:

Nu am inceput inca sesiunea insa aparent la facultatea la care sunt profii sunt mai mult decat stricti si exigenti, asa ca m-am trezit ca sunt deja restantiera deoarece am 2 absente la o materie. Cand voi putea da examenul? Dupa prima sesiune sau in toamna?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand iti vei recupera absentele. Daca le recuperezi in timpul semestrului doi (trebuie sa primesti permisiunea profesorului) si examenul respectiv se da si in vara, poti da examenul in vara. Daca nu, in toamna

| Hannahsamd explică (pentru Brigaela):

Pff, deci nu este si o sesiune de restante dupa sesiunea de examene? citisem undeva ca de obicei sesiunea de restante de dupa 5-6 zile

| Brigaela a răspuns (pentru Hannahsamd):

In marea majoritatea facultatilor nu exista, trebuie sa citesti inca o data regulamentul facultatii tale. Oricum, pana nu vei recupera absentele nu vei putea da examenul, deci este exclusa posibilitatea sa il dai in iarna.