| ScarlettMegan a întrebat:

Nu inteleg o chestie. Cum poate un triunghi sa fie isoscel de baza? thinking Please explicati-mi si mie. big grin

Răspuns Câştigător
| TorenT a răspuns:

Adica ai un triunghi isoscel cu 2 laturi egale. Cealalta latura a triunghiului e baza acestuia. De ex, daca ai triunghiu ABC cu AB=AC, rezulta ca BC e baza.( triunghiul isoscel ABC de baza BC)

4 răspunsuri:
| MetalLover a răspuns:

Pai nu se pote. laughing. Daca ar fi baza congruenta cu latura.a tunci cealalta latura ar deveni baza.sau daca baza ar fi congruenta cu celalte ar fi triunghi echilateral.

| virusxxx112 a răspuns:

Inca nu a inceput scoala. Dar as vrea sa am 9 la purtare si sa-mi bat joc de profi ca anul trecut. PS: sunt in clasa a 7-a laughing

| ScarlettMegan explică:

MetalLover exact la asta m-am gandit si eu. laughing

| ScarlettMegan explică:

Virusxxx112 nu a inceput scoala si ar trebui sa fii prost sa zici asta dar unii mai au si teme de vacanta. You got it?winking Apropo
si eu trec a saptea.