| QAlessia a întrebat:

Ce teorema se poate aplica intr-un triunghi isoscel?

Răspuns Câştigător
| Gumitsăă a răspuns:

Pai mai multe thinking Teorema lui pitagora deoarece intr-un triunghi isoscel inaltimilie, bisectoarele, medianele, mediatoarele sunt congruente.thinking Se formeeaza triunghiuri dreptunghice deci teoreme catetei, teorema inaltimii, teorema bisectoarei thinking poate si teorema lui thales

3 răspunsuri:
| Freaky a răspuns:

Tu chiar nu stii nimic la matematica. postezi intrebari de astea de cateva ore. antitemepenet19191 are dreptate! incearca si teorema invatatului!

| R_8074 a răspuns:

Teorema lui Pitagora, in triunghiul format de inaltime, care e dreptunghic, teorema lui Thales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoria mintii! Incearca asta + Google (daca nu merge) + carti de mate (asa arati si tu ceva compasiune pentru soriceii aia care si-au tocit dintii pana acum).