| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma descurc foarte bine cu problemele la informatica! Sunt in clasa a-12-a...ma poate ajuta cineva?happy

5 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Incearca sa raspunzi si tu unei intrebari ca asta. Raspunsul meu si cred ca cel real este ca DA. Insa acel cineva este un profesor in privat de informatica. Sa nu crezi ca cunostintele acelor 'haceri' des intalniti pe Net te vor putea sustine ca sa-ti imbogatesti cunostintele in materia asta. Eu zic sa cauti carti care sunt scrie pe inteles-ul tau, adica nu au acea tenta strict tehnic, sunt date exemple pe inteles-ul tuturor sa zicem asa.
Si daca te refereai doar la cineva care sa-ti rezolve problemele drept Tema de acasa.atunci scuza-ma dar presimt ca te-ai orientat gresit.

| GenetiX a răspuns:

La fel ca programarea care este Structurata, asa ar fi trebuit si aceasta intrebare sa fie pusa. Raspunsul concret intrebarii ar fi "Da". Si ai fi fost multumita. Pentru ca acesta este raspunsul concretizand.

| rughibem a răspuns:

Ti-as sugera sa te uiti pe net sau sa cumperi o carte.

| Dyva_1008 a răspuns:

GenetiX,nu e vorba de tema ci pur si simplu incerc sa le intelg... daca le intelegeam de la profesori atunci nu mai postam intrebarea.idee e ca ei explica totul standard,cum le-au invatat ei la faculta, iar noi ink nu am ajuns la nivelul acela, nimeni din cls nu le intelege.Donadoni001 iti multumesc pentru rasp tau intelegator, e vorba despre probleme din Visual FoxPro si relatiile intre tabele.In principiu teoria o stiu, dar fiecare problema este f diferita, nu au nimic asemanator...practic nu stiu ce instructiuni trebuie folosite!

| Donadoni001 a răspuns:

Buna Dyva. de putut te putem ajuta, dar specifica ce anume vrei sa faci.