| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot intelege geometria. Vreun sfat in afara de a face pregatire?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Stai linistit nici eu nu inteleg deloc geometria, nici pregatirea nu am ajuta extrem de mult. Cu ea acum la mine in clasa, am inceput sa iau 6 inainte luam 5, dar la ex usoare. La testarea nationala sper sa pice mai multa algebra ca daca pica geometrie multa sunt mort...

| danypoli95 a răspuns:

N-are rost sasa no sa intelegi nimica, pentru mine de exemplu profa vorbeste chineza...si cand ma scoate la tabla ma uit la ea la la un tablou.

| Kanpeki a răspuns:

Sa inveti si sa fi mai atent la ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pai...depinde.
Gandeste-te asa:
triungiul are 3 laturi( TRIunghi)
triunghiul isoscel este triunghiul cu 2 laturi egale
triungiul scalen-> SCAlen->SCAra=> Gandeste-te ca triunghiul scalen poate sa aiba o scara=> are lat diferite
Incearca sa inveti geometria distractiv. E mai simpluwinking

| Eli_6736 a răspuns:

Nu ai alta solutie decat daca te ajuta un coleg si iti explica el.dar in ce clasa esti? daca te pot ajuta cu ceva...