| Cristina2316 a întrebat:

Îmi puteți da un sfat va rog, prin care as putea învata geometria. Sunt a 8-a și anul asta am examenul. Problema este ca fac de 2 ani pregatire și tot nu înțeleg nimic. Dați-mi un sfat, va rog! Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"fac de 2 ani pregatire și tot nu înțeleg nimic".
Problema ta este ca nu ti s-a explicat materia pe intelesul si logica ta.
Recomandarea mea este sa faci pregatire cu un profesor care sa te invete. Iar daca ai deja unul, atunci schimba-l ca nu e in stare sa te pregateasca.
Inca nu e tarziu, pana la examen ai un jumat de an.
Daca vrei, poti!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca, ar fi cazul sa le spui asta parintilor?
Daca tii gura inchisa tu vei fii cea mai afectata, ca tu esti aia care nu vei lua examenul!
Schimba profesorul cu care face meditatii, ori deschide gura si spune-i ca nu ai inteles nimic.
Este pacat de banii aruncatati de parintii tai, dar cel mai nasol va fi, cand vei merge la examen si il vei pica.