| AC4S4 a întrebat:

Nu stiu elevii sa-si calculeze mediile? De ce?
Observ ca sunt o gramada de intrebari. Ne dau notele, noi le calculam mediile. E mai usor sa intri aici, sa pui o intrebare decat sa iei o foaie si un pix sau un calculator pentru a face media?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sau este calculator online: http://bit.ly/2mEzJIV

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai comod. Poate ca lor le dă cu virgulă.

| RAY a răspuns:

Se tem man ca raman corigenti, de asta le e frica si sa calculeze, trist dar asta e adevarul si din minte iti dai seama cat ar putea fi o medie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi uimit sa afli ca sunt elevi si in clasa a8a care nu sunt in stare sa calculeze o medie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai raspunda nimeni la intrebari de genul asta si vor fi nevoiti sa-si calculeze singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca habar nu au sa faca o medie aritmetica. laughing au notele dar nu stiu ce sa faca cu ele, cum sa calculeze media numerelor happy
cand vezi ca intreaba cate unu de medie si scrie notele aici, sa fii sigur ca n-o sa ia bacu, daca nici atat nu stie.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Culmea, au calculatoare si la telefon, si la PC laughing. Dar la cat chiulesc unii, nu m-ar mira sa nu stie cum se calculeaza media.