| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce este asa "grabita" societatea contemporana?

Răspuns Câştigător
| mircea a răspuns:

Goana dupa bani, dupa putere si mai ales dupa amiaza cand foarte cald fiind, vrei sa prinzi un loc la umbra....

6 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Pai...hmmmm...ai telefon mobil...ai calcularor, implicit net...ai un mp3...ai tv...deci informatiile vin q viteza luminii, asa ca e absolut normal, logic si firesc sa fim o generatie si o socitate grabitahappy

| Chuck a răspuns:

E influentata negativ de mai multi factori, in special media. Este manipulata si azvarlita intr-un razboi psihologic. Ma intreb cum va arata omenirea peste 300 de ani? - daca o mai duce pana atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secolul vitezei. N-ai ce-i face.

| adi a răspuns:

Pentru ca timpul inseamna bani, si toti sunt intr-o continua goana dupa valori materiale.

| bl00ndutza_9824 a răspuns:

Societate e grabita pentru a face cat mai multe si pentru a ajunge mult mai repede (decat era inainte) la absolut orice. in viitor o sa fi si mai grabita si o sa ajunga intr-un punct unde totul o sa se prabuseasca ca un castel de carti si o sa fim asa de inapoiati... cred ca pentru asta e grabitabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toata societatea este grabita. unii se grabesc...incet.