| doarUnCopilprost a întrebat:

Va place societatea contemporana? Da, nu, de ce? Ce trebuie schimbat?

Răspuns Câştigător
| TheWomanCat a răspuns:

1.Pe de o parte da, deoarece oamenii din ziua de azi au ajuns sa evolueze din punct de vedere tehnologic foarte mult, lucru care este folositor pentru noi dar nu si pentru celelalte animale, asta intrand la defecte deci...In al doilea rand femeile nu mai sunt obligate sa faca lucrurile odioase si sa fie discriminate ca in trecut, in al treilea rand crimele asupra celor cu grad mai mic a fost interzis, nu mai e cum era pe vremea sclavilor, oameni obisnuiti dar sacrificati datorita familiei din care proveneau...
2.In schimb,pe de cealalta parte nu imi place si consider ca ar trebui sa se schimbe urmatoarele lucruri:
-comportamentu general al oamenilor din ziua de azi(simtul pentru superioritate,modul de gandire, felul in care vorbesc cu varstnicii etc)
-economia care este practic la pamant chiar si dupa atatia ani de evolutie...
-tehnologia care desi folositoare, de multe ori este devastatoare pentru mediul inconjuratar.
In definit, imi place societatea contemporana, dar sunt si multe alte lucruri care trebuie schimbate pe langa ceea ce am mentionat eu.O ZI PLACUTA!