| anonim_4396 a întrebat:

OK, as vrea sa intru in politica ( va rog nu va luati de mine)
Am luat decizia asta, intrebarea mea este, ce facultate sa urmez? Nu vreau sa intru pe pile, ci pe competente!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu ORICE pregatire poti intra in politica!
Nu facultatea conteaza, ci activitatea ta si relatiile create in partid.

| Liviu a răspuns:

Fara sa o consideri jignire, fara sa crezi ca e o aluzie la tine, sau la cei in politica.E o parere sincera a mea, si nu o spun cu dedicatie catre o persoana sau alta.Ca sa intri in politica trebuie sa ai master la pupincurism, o zi buna happy

| sierra1 a răspuns:

"vrea sa intru in politica ...Nu vreau sa intru pe pile, ci pe competente"

aici ai dat-o-n bară! Greșeală fatală, nu asta e condiția primordială. Mai bine devii specialilst in domeniul tău

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

NU, ca e Romania tara de **** si nu ma pot realiza ( in domeniu de graphic designer, asta as fi vrut sa fac toata viata dar vad ca imi pierd timpul) tocmai de aceea am zis sa mananc si eu **** ca restul, macar sa pun capat saraciei si disperarii

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"am zis sa mananc si eu **** ca restul" - e dificil, trebuie să-i faci pe alții să creadă că e gustos

| minrest a răspuns:

Activeaza in partidul care-ti place, si mergi cat mai departe in domeniul tau profesional; o sa vezi daca poti sa faci treaba in politica, daca ai talentul sa aduni sprijin in organizatia locala, pentru inceput.

| WhiteLife a răspuns:

Ca optiune poti urma Facultatea de Stiinte Politice, de intrat in politica te poti ghida dupa raspunsurile de mai sus.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu se intra pe competente laughing Nu exista examen de admitere in politica sau ceva. Ca sa intri trebuie sa ai sustinatori, deci "pile".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultatea de drept sau de stiinte politice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Învață mai întâi cum funcționează lumea și politica și după o să poți să decizi dacă vrei să faci asta sau nu.