| AttilaDornIsPower a întrebat:

Okay, sunt clasa a 8-a si dupa ce termin as vrea sa ma duc pe profil de filologie, nu stiu inca daca pe intensiv sau pe filologie simpla...si, profesoara noastra de chimie a spus ceva de genul ca atunci cand termini a 12-a la filologie iti da o diploma de traducator sau ceva de genul. Este real? big grin happy

Răspuns Câştigător
| Anonnnnimus a răspuns:

Nu, nu este adevarat, fratele meu a terminat filologia si nu a primit asa ceva.

1 răspuns:
| qLiNn a răspuns:

Nu e real, e un profil uman, dai bac la romana/istorie si la alegere geografie/psihologie/logica/economie/sociologie/filozofie, nimic special, doar ca la intensiv la bacalaureat, testul la limba este mai greu, iar la clasa inveti engleza 1 nu 2 sau 3!