| king5151 a întrebat:

Pe foaia de motivare a absentelor scrie ca trebuie sa ai un motiv real, intemeiat si bun sa-ti motiveze absentele. E de ajuns: Parasirea localitatii in scopuri personale? Chiar nu pot ajunge

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus si la intrebarea ulteriora (am vazut-o pe aceia prima) orele de condus nu este un motiv intemeiat. Fa-le in timpul liber, nu in timpul orelor de scoala.

| dullcat a răspuns:

Nu prea e de ajuns.E logic ca tot ce faci este in scop personal.Mai bine vorbeste cu unul din parinti care sa ia legatura telefonic cu diriginta/dirigintele.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Pai ia zi tu un motiv ca e confidential ce fac eu in ziua aia

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Imi pare rau, nu e problema mea. Daca e de ordin medical poti lua scutire de la medicul de familie, iar daca ai vreo problema de natura sociala in propria familie, vorbeste cu diriginta/dirigintele.Ce spui tu cu greu poate fi luat in serios.

| king5151 explică (pentru dullcat):

Pai am ore de condus, sa scriu asa?

| dullcat a răspuns (pentru king5151):

Da, scrie asa.

| johnnny123 a răspuns (pentru king5151):

Orele de condus nu sunt nici "o treabă confidențială", nici un motiv întemeiat să lipsești de la ore.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai menționează în paranteză și motivul real pentru care nu poți și se rezolva.

| Corina3434 a răspuns:

Dar ce treaba importanta ai?

| king5151 explică (pentru Corina3434):

Am ore de condus