| Myr3ll1994 a întrebat:

Pentru a te inrola in armata, este neaparat nevoie sa ai diploma de 12 clase, sau este de ajuns si cea de 10 clase? (nu stiu daca e categoria potrivita, dar nu am stiut unde sa postez).

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Este suficienta si cea de 10 clase, de fapt conditia este absolvent de invatamant general obligatoriu, care este de 8 clase. ai aici mai multe informatii http://www.mapn.ro/recrutare/sgv1.php

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru soldat si gradat profesionist este destul sa ai scoala obligatorie la data absolvirii, respectiv 8 sau 10 clase, avand in vedere ca varsta poate fi intre 18 ani si 50 ani. Pentru subofiter, maistru militar si ofiter ai nevoie de liceu si scoala militara. Numai bine!

| FlorinDraghici98 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deci,Poti sa te Inrolezi Chiar daca ai doar Scoala Generala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru FlorinDraghici98):

Da, daca indeplinesti si celelalte conditii. Citeste conditiile in locul indicat de mixxjim.

| Amaterasu a răspuns:

Necesare sunt 12 clase. Sfat:Scrie la categoria Dragoste si Sex..Este cea mai populata.laughing

| Anonimul674 a răspuns:

Eu am fost si am intrebat personal pe cei de la birourile de inrolare. Daca ai doar 10 clase, faci parte din armata, dar nu primesti bani.

| Mihai_Slabu_1992 a răspuns:

Si eu ma interb ca tine mie imi lipseste ultimu an oare te poti inrola