| XYXYXYZ a întrebat:

Pentru ce se dau calificativele de la competente lingvistice(engleza) pentru bac?

Spre exemplu, daca am luat B2 B1 B2 B2 B2, in ordinea aceasta, la ce proba am obtinut B1? Intelegerea textului audiat, scris? Sau?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
O să ți le spun în ordine:
Înțelegerea textului citit
Producere de mesaje scrise
Înțelegerea textului audiat
Producerea mesajelor orale
Interacțiune orală.
Felicitări pentru aceste calificative foarte bune. Ele se dau pentru că atunci când te vei angaja, e posibil să-ți ceară această fișă ca să vadă capacitatea ta de cunoștințe. De exemplu vrei să lucrezi într-o instituție unde vin și străini, îți dai seama că îți vor cere șefii un anumit grad de cunoștință a limbii respective.
Sper că te-am lămurit.
O zi plăcută!

| XYXYXYZ explică (pentru Neo12):

Multumesc! big grin

| Neo12 a răspuns (pentru XYXYXYZ):

Cu drag și multsucces în ceea ce vei face!