| TriXeE a întrebat:

Pentru cei care se pricep la eng: am si eu 3 propozitii de explicat in engleza si nu prea imi dau seama cum.
1) If there is room in your heart, there is room in your house.
2) The sun at home warms better.
3) Home, sweet home.

Funda

3 răspunsuri:
| SystemFucker a răspuns:

1) Daca ai o inima mare, ai o casa primitoare.
2) Caldura casei incalzeste cel bine.
3) Casa, dulce casa. Poate avea si sensul de "nicaieri nu-i ca acasa".

| valentino52 a răspuns (pentru SystemFucker):

Prima n-ai nimerit-o. Se refera la faptul ca daca ai loc in inima, inseamna ca ai loc si in casa (adica nu ai familie). Daca ai fi avut inima "plina", si casa ta ar fi fost plina.

| SystemFucker a răspuns (pentru valentino52):

Pentru mine asta inseamna. Daca nu esti de acord cu mine, chiar nu-mi pasa.