| cleopatra123 a întrebat:

Pentru cei ce au dat bacul anul acesta si nu au luat: Mai incercati o data anul acesta sau nu? Si eu am picat la mate si nu stiu ce sa fac sa ma mai duc, mi-e frica sa nu fie la fel de greu ca in prima sesiune...

Răspuns Câştigător
| lmny a răspuns:

Pai daca tot exista a doua sansa( si nu numai) pentru a da bacul, de ce nu te pregatesti mai mult ca pentru prima sesiune?
Nu stiu sigur in ce zi e a doua sesiune, dar cu siguranta mai sunt cel putin 5 zile pentru invatat. In zilele astea poti invata mult! Ai modele de rezolvari si lectii explicate pe net cate vrei, numai sa stii sa cauti si sa vrei sa inveti!
Spor la invatat si succes la bac!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lmny):

In 5 zile poti invata mult? Tu cu cat ai luat bacul?

| lmny a răspuns (pentru Cosmin86):

Pe mine ma intrebi? Pai, nota a fost destul de mare, chiar mai mare decat a ta, cred! Si da, in 5 zile poti invata foarte mult! Eu cel mai mult am invatat incepand cu duminica dinaintea bac-ului! Asta nu inseamna ca in timpul liceului nu aveam habar de ce s-a predat, dar nici nu ma stresam sa invat acasa, atata timp cat imi placeau si intelegeam lectiile la timpul potrivit!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lmny):

Te intrebam pentru ca spui o prostie, eu am dat bacul in 2005 si am luat 9.28 si la admitere la politehnica 9.75, nu sunt prea grozave dar au fost suficiente cat sa fac totul fara taxa.

Si in 5 zile poti invata mult pentru un examen la facultate, nu prea poti acoperi o materie de 2 ani in 5 zile.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "din fericire"? mi se pare ceva normal sa nu pici, doar nu esti retardat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa, ca are grija Androneasca sa va dea subiecte la mintea cocosului de data asta, ca tipa spiru-haretistii ca n-au studenti si mor de foame...
Chiar, voi de ce n-ati dat spaga, sa stinga camerele si sa va lase sa copiati, ca nepoata-mea?!

| cleopatra123 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi! Cred ca o sa ma duc si fie ce o fi, oricum nu am nimic de pierdut.