| JustMeAnotherSingle a întrebat:

Pentru Educatia si Cultura mea generala, am o intrebare. Daca am de dat bacu anul acesta si doresc sa platesc, pe cine trebuie sa contactez in privinta acestui aspect si cam la ce suma sa ma astept (doar mate)?

Răspuns Câştigător
| whiteOdrink a răspuns:

Iti ofer un sfat colegial...sunt in aceeasi situatie si eu dau bacalaureatul anul acesta si imi este foarte greu special la matehappy, insa nu vrei sa te gandesti mai bine? Nimic nu e imposibil, adica daca te stradui si inveti reusesti, eu sunt tufa la mate, gresesc foarte mult dar am reusit sa trec ambele simulari ceea ce inseamna ca munca nu e degeaba! Apuca-te de invatat cat mai ai timp si daca faci subiectul I si II la al III-lea trebuie doar sa scrii doar niste formule!
Spor la lucru. Nu reusesti nimic cu plata!

| JustMeAnotherSingle explică (pentru whiteOdrink):

Crezi ca site-ul asta ma ajuta?!? http://pro-didactica.ro/. Totul este despre mate

| alessia5158 a răspuns (pentru JustMeAnotherSingle):

Sunt gratis si te pot ajuta :http://math-pdr.com/liceu.html
succes!

6 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Da-mi mie 200 de coco si te rezolv eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica tu vrei sa mituiesti un profesor (cel putin)? Doresti sa platesti, nu e taxa. Altceva nu se intelege din ce spui, desi declari ca e vorba de educatie si cultura generala.

| MrAnderson a răspuns:

Pai nu prea e vorba de educatie, daca tu vrei sa dai bani ca sa treci un examen.
Iti recomand sa nu incerci...cu masurile din ziua de azi, e cam periculos.
Si crede-ma, nu inveti doar pentru examen. Cand o sa treci la facultate, o sa-ti dai seama ca BAC-ul a fost apa de ploaie pe langa ce urmeaza.
Ai nevoie de cunostintele astea, si daca planuiesti sa treci facultatea cum ai de gand sa treci BAC-ul, ai face bine sai fii tare bogat! happy

| etudor a răspuns:

N-am inteles:ce sa platesti? exista o taxa fixa pentru cei ce dau a II-a oara bacul? De ce pui o asemenea intrebare? Stai de vorba cu sufletul si mintea ta si vezi ce stapanesti bine si ce nu! Incearca sa revezi materia pe care nu esti sigura,incearca sa intelegi ce inca nu ai inteles, aprofundeaza cunostintele, inarmeaza-te cu vointa si calm, cu incredere in tine si posibilitatile tale si vei reusi, sigur!