| Clamidia a întrebat:

Persoanele care au trecut prin covid au voie noaptea afara sau in zonele in care ai nevoie de vaccin?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| George1510 a răspuns:

Daca au fost infectate si au declarat asta la DSP pot descarca certificatul verde valabil 6 luni si pot iesi fara declaratie. Daca doar au avut si nu au fost luati in evidenta DSP se considera ca nu au avut COVID si au nevoie de declaratie.

| Clamidia explică (pentru George1510):

Și cum pot descarca certificatul verde?

| George1510 a răspuns (pentru Clamidia):

De aici, dupa completarea datelor

https://certificat-covid.gov.ro/

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Fara certicat de vaccinatre NU ai voie, indiferent ca ai avut sau nu covid.

| salieri84 a răspuns:

Din câte am înțeles, doar cei vaccinați vor avea voie să circule noaptea. Efectul de werewolves al vaccinului, îți va permite să urlii la lună.

| PiouelPol a răspuns:

Persoanele care au trecut prin boala au voie sa iasa, important e sa existe acel certificat verde care sa aiba un cod qr valid.