| ralucaralu a întrebat:

Peste un an merg la liceu si inca nu sunt hotarata.Imi puteti spune cate ceva despre filologie bilingv engleza? ce ore se fac in a9a?

Răspuns Câştigător
| Demoiselle a răspuns:

Buna! Nu-i nimic daca nu esti inca hotarata.Mai ai un an la dispozitie ca sa te decizi. Eu nu sunt la filologie... dar din cate stiu o sa ai urmatoarele ore:
4 ore romana
2 ore istorie
5 ore engleza + 1 ora geografia Angliei
2 ore franceza/germana
1 sau 2 ore de logica si argumentare
cred ca o sa faci si spaniola...si nu am mai pus la socoteala materiile de real: matematica(2 ore), fizica, chimie, biologie... Oricum daca te pricepi la literatura, pentru ca cel putin in clasa a9a o sa faci multa literatura, daca iti plac limbile straine asta este profilul ideal...Iti urez mult succes! hug!

3 răspunsuri:
| Monique_3125 a răspuns:

Pai fata de scoala genrala vei face latina si logica...happy

| Monique_3125 a răspuns:

Generala* aaaa...si tic sau infohappy

| maimutzica a răspuns:

Poi ore normale...se adauga logica ...latina si inf...cum spunea si mademoiselle...eu sunt a11a la filo-bilingv engleza...si acum am 5-6 ore de engleza pe saptamana... dar am scapat de mate...fizica chimie... e un profil destul de bun zic eu...bafta!