| onlyiforyou0100 a întrebat:

Poate este devreme sa ma gandesc dar sunt la filologie si imi doresc foarte mult sa devin avocata dar am multe cunostinte care au facut dreptul si acum sunt vanzatoare.Ma bate gandul sa dau la jurnalism sau sa fiu si traducatoare.Nu stiu.Nu ma pot hotari.Ma puteti ajuta cu un sfat? Va rog

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Puteti incerca avocatura internationala. Am prieteni lucrand in Egypt ca avocati, si sunt bineanteles foarte bine organizati.
In Romania jurnalismul inseamna corupere, doctorul ia 12 milione dupa ce sa chinuit in facultate ca ultimul prost, si avocatul lucreaza la magazin.
Ce tara! sad
In fine. Fa avocatura!
Nu este chiar asa, cei care lucreaza la magazin nu si-au dat interesul
Mai important este ce vreti dumneavoastra sa alegeti, bineanteles!
O zi frumoasa, sper ca te-am ajutat, asta in urma informatiilor prezentate de tine!

2 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Si ce, crezi ca daca termini la drept sau la jurnalism iti da mai multi bani ca vanzatoare?

| AlexandruHS a răspuns:

As opta, in locul tau spre jurnalism.
Dar daca iti doresti poti sa devii avocata.