| KindKid17 a întrebat:

Pot sa ma tranfer de la mate info, la filologie, eu fiind in clasa a 11a. Se mai poate in semestrul 2? Nu mi place deloc mate si info! La fel si cu fizica si chimia

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de liceu, e posibil sa poti. Incearca.

| Envy a răspuns:

Te poti transfera la filologie dar trebuie ca acea clasa sa mai aiba loc pentru tine (adica sa nu fie foarte multi elevi in acea clasa, peste 35 ) si trebuie sa iti echivalezi niste materii ( latina de exemplu). Echivalarea inseamna ca o sa dai un test din materia respectiva. O sa vorbesti cu profesorul de la materia respectiva si o sa-ti spuna el ce trebuie sa inveti.