| Gabi0012 a întrebat:

Pot sa ma transfer la liceul militar in al doilea semestru in clasa a 9 a sau doar in clasa a 10a?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Colegii militare (nu sunt licee) au un regim deosebit, cu un examen diferit. Pregateste-te si dai examen la academii dupa terminarea liceului.

| Gabi0012 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc, dar am văzut multe chestii ca poți da si în clasa a 10a

| Salontanul a răspuns (pentru Gabi0012):

Nu! Numai daca esti fiu (fica) de cadru militar sau persoane cu regim special in cadru statului. Altfel nu poti da.