| anonim_4396 a întrebat:

Poti cantari o masa marcata de 200g si o balanta de precizie o cantitate de seminte cu masa de 50g dintr-un sac de seminte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate. Cantaresti 200 grame si apoi le imparti in doua, cate 100 de grame si apoi 100 de grame iarasi in doua si ai 50 grame. Numai bine!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Reformuleaza intrebarea --- ceea ce ai scris este un 'ghiveci' de cuvinte.

| BybyCami a răspuns (pentru alessia5158):

Este o problema de fizica pentru un concurs si asa scrie

| alessia5158 a răspuns (pentru BybyCami):

Norocul tau cu Ioandelasal care a priceput!

| Pământul a răspuns:

Cred ca ai uitat niste cuvinte de legatura pe-acolo ca nu prea inteleg ce vrei sa spui.

Întrebări recente