| anonim_4396 a întrebat:

Poți iubi doi barbati în același timp?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
Inima poate fii doar a unei singure persoane, restul este minciuna.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pot sa iti placa mai multe persoane in acelasi timp, dar cred/sper ca poti fi indragostit/a doar de una. Pentru mine de exemplu, ar fi extrem de trist sa-mi spuna partenera "te iubesc pe tine, dar il iubesc si pe Costel"...m -ar devasta si nu as mai putea sa stau in acea relatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, eu imi iubesc ambii parinti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Deși mulți nu sunt de acord cu asta, da.

| J0B0MAT a răspuns:

Iubiri diferite.Amic, iubit, frate.

| VoidEternal a răspuns:

Daca îți permiți să ajungi acolo, cred că da. E complicat pentru că iubirea nu poate fi definita in termeni absoluți.

| PedoBarbie a răspuns:

Teoretic poți da iubi mai mulți oamenii în aceași timp atât fizic cât și psihic și în bineînțeles sexual ca iubit, dar e indicat să ai un singur soț.

| carevaescu a răspuns:

Da. De fapt putem iubi foarte mulți oameni în același timp. Spre exemplu îmi iubesc părinții, mătușele și unchii, frații și verișorii, prietenii și așa mai departe.

Dacă te referi la posibilitatea de a fi îndrăgostit de mai multe persoane în același timp, răspunsul categoric este că da, posibilitatea există.

Asta nu înseamnă că trebuie să intri în relații într un mod imoral.

Iubirea este doar ceva care te poate împinge către o relație, restul ține de moralitate și principii.

Multă baftă în rezolvarea dilemei tale.

| KovacsB a răspuns:

Am vazut un filmulet pe internet si cred ca se poate si cu 3.

| andrey69 a răspuns:

Daca vorbesti despre acea dragoste fata de genuri opuse este posibil insa este total gresit, acolo nu poate fi dragoste 100 % si nici pe termen lung.
Probabil gasesti ceva la o persoana ceea ce ii lipseste celeilalte, deci nu te poti inparti intre 2 iubiri.

| KaiSmile27 a răspuns:

Da. Poate nu la fel sau sa difere un pic felul de atasament

| Andrwlu999 a răspuns:

Eu zic sa te decizi la unul singur ori e alba ori e neagră!

| relian a răspuns (pentru Andrwlu999):

Tocmai aia, fata vrea si una alba si una neagra laughing nu tot timpul aceiasi culoare

| yamilangura a răspuns:

Iubirea nu este conditionata de un singur om, Suleiman Magnificul a avut 12 sotii. Este normal sa iubesti mai mult de un barbat!

| Effy35 a răspuns (pentru yamilangura):

Sper ca glumesti