| eubettyrose a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie unde as mai putea gasi subiecte de teza la romana pentru clasa a VII-a (in afara de didactic.ro)? Si... daca voi cumva ati dat-o sa-mi spuneti si mie ce fel de subiecte au fost ori cum au fost structurate. Neaparat pana miecuri 11.05, joi dau teza. Fundita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| SimonaSymo a răspuns:

La prima parte a fost gramatica: de analizat, de facut propozitii, iar la a doua parte am avuta sa demonstram ca un text este liric si epic, de facut o descriere subiectiva/obiectiva... sper ca te-am ajutat si succes la teza.nu e grea... fundita?