| anonim_4396 a întrebat:

Redacteaza un text sub forma unei pagini de jurnal in care sa descrii lumea stelelor (sa iti imaginezi).

Răspuns Câştigător
| BlueStar12 a răspuns:

Stii? TPU nu e pentru teme
adica inteleg si eu o intrebare mica ceva, un sfat dar sper ca nu te astepti sa se apuca cineva sa iti faca o intreaga compunere
nu e prea greu oricum.incepi si tu:

Draga jurnalule

M-am trezit undeva sus, mai sus decat a ajuns cineva vreodata, atat de sus incat nu mai pot vedea pamantul.Stateam pe ceva dar nu stiu pe ce, pur si simplu m-am ridicat in picioare si am inceput sa privesc imprejur. Ceea ce am vazut mi-a taiat respiratia.
Parea ca ma aflu in centrul Universului.Vedeam in jurul meu spirale care erau de fapt galaxi ce se roteau in jurul meu intr-un mod hipnotic.Erau si stele cu miile ca si cum aerul din jurul meu era plin cu sclipici...
etc...etc...mai foloseste si tu niste imaginatie

aveam cateva imagini in cap big grin citesc un text in engleza numit "The Galaxy and The Sea" deci mi-a venit cate ceva in cap dar nu prea ma pricep cu descrierea asa ca mai pune-ti si tu imaginatia la treaba

| ali7777777 a răspuns (pentru BlueStar12):

Iti multumesc nu stiam cum sa incep nu vroiam o compunere intrega

| BlueStar12 a răspuns (pentru ali7777777):

Ehh...cu placere big grin

3 răspunsuri:
| GoguLoV3lipitoOarea a răspuns:

Fa,aici nu se fac teme.Ce banana mea?