| kriss_1841 a întrebat:

stiu ca acest site nu este pentru teme dar va rog ajutati-ma sa fac o compunere cerinta suna cam asa:,, Citeste cu atentie urmatorul text : A venit in localitatea Metropolis, intr-o zi de iulie pe la amiaza, un om uscat si inalt, in pantaloni roscati si camasa in romburi cenusii fara guler, avea gatul lung, zapul mic cu par blond incalcit, acoperit cu o sapca decolorata cu cozorocul tras peste ochi. Redacteaza o compunere 10-15 randuri in care folosind ca punct de plecare informatiile oferite de fragmentul reprodus, sa imaginezi portretul moral al personajului amintit in text. va rog ajutati-ma dau funda!

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fa o compunere, in care sa pronesti de la cum arata bou asta, si dupa cum se imbraca, incearca sa ii faci o caracterizare morala! ...adica ce fel de om este! :. cum se comporta el dupa cum este imbracat... sper ca a inteles big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mm.nu pot sat'ti fac o compunere dar poti sa te gandesti ca era un om dubios care nu prea era cunoscut dar la sfarsit se dovedeste ca era de fapt un om bun foarte inimosthinking

sper sa te ajut:*