| Nerali a întrebat:

Relatiile de simbioza sunt aceleasi cu cele interspecifice?

Răspuns Câştigător
| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Relatiile interspecifice intre animale sunt de cele mai multe ori legate de hranathinking iar
Relaţiile simbiotice sunt legăturile de hrănire reciproc avantajoase ce se stabilesc între doi sau mai mulţi indivizi care aparţin unor specii diferite (relaţii heterotipice mutuale). Simbioza este deci o colaborare din care toţi parteneri impicaţi au de câştigat. În lumea ciupercilor realtiile simbiotice sunt frecvente şi adesea spectaculoase. Dintre acestea, cele mai întâlnite sunt micorizele şi lichenii.

...deci da aproximativ la fel

| Nerali explică (pentru PyScHoTeLRoOz):

Am de facut un proiect in PowerPoint despre relatiile de simbioza iar oriunde caut imi da reletii interspecifice.Multumesc de ajutor, ar fi minunat daca mi-ai da 2-3 linkuri de la relatii de simbioza nu interspecifice. Funda!