| UNcopac a întrebat:

Rusia, China şi Iranul aduc militari şi tehnică de luptă în Siria asta ce vrea sa insemne? deci astia 3 ii apara spatele la Sirieni, contra Turciei? pai din cate stiu Turcia are cea mai mare sau tare armata din NATO, iar din NATO fac parte si Americanii daca nu ma insel straight face in concluzie ar veni Rusia VS America asa ca lupta finala sau cum? ( mintea mea e ingusta ) asa ca va multumesc daca imi veti explica mai pe amanunte ce se petrece sau ce credeti ca va urma? Multumesc

12 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Cum a spus si utilizatorul de mai jos, in ziua de azi tarile se lupta pentru petrol.Se castiga de pe urma petrolului foarte mult.S-ar putea ajunge chiar la un Al 3-lea razboi Mondial nu din cauza petrolului, din cauza doborarii de Siria(parca) a unui avion turcesc militar care facea antrenament fiind neechipat cu rachete.Iti spun acum o intrebare si iti voi mai scrie la intrebare dupa ce imi raspunzi:Cati ani ai?

| UNcopac explică (pentru bogdan1004):

De ce conteaza cati ani am, ca sa ma pot gandi la subiecte mai putin atractive pentru unii? happy sunt inca crudut happy

| bogdan1004 a răspuns (pentru UNcopac):

Nu e vorba ca te gandesti la subiecte putin atractive pentru unii. Uite de exemplu pe mine ma intereseaza subiectele astea, si armele, si meseria de S.M.U.R.D. si am 15 ani si as vrea sa am o cariera S.M.U.R.D.Am intrebat varsta sa vad cum formulez raspunsul

| UNcopac explică (pentru bogdan1004):

De ar fi toti tinerii interesati de asa ceva... si nu droguri, bautura etc sad

| bogdan1004 a răspuns (pentru UNcopac):

De ce sa fie interesati? De asa subiecte? Da ar fi bine decat sa fumeze. drogheze, sa bea.dar traim in Romania nu uita

| UNcopac explică:

Mai vreau raspunsuri clare si la subiect

| adrew a răspuns:

Saracii sirieni crying

| UNcopac explică (pentru adrew):

Nu ai inteles ideea... eu ma gandesc cu mintea mea ingusta, ca siria doar joaca rolul de momeala sau scanteie happy asta cred eu

| temugin a răspuns:

O sa se bata pentru petrol si cel mai smecher ia totul! ce e asa greu?

| Anonigga a răspuns:

Ba frate, o sa iasa la iveala o forta mai mare decat nato formata din : Rusia, Siria, China, Iran, Argentina. tarile astea vor fii mai puternici decat nato. (si totul a inceput din siria cand teroristi au patruns in siri din tarile gen Iraq, Afganstan, Saudi Arabia, Libia, Egipt... presedintele siriei lupta in potriva lor de aia este ajutat de Rusia Iran si China si asa s-a infiintat alianta intre ei in Siria si Liban nu sunt teroristi au venit di afara cu ti-am zis!

| cipi1990 a răspuns:

Da, adica rau vs bine, SUA daca avea intentii malefice, cum spun unii si altii, puteau sa cucereasca lumea in al-2lea razboi mondial, cu bomba atomica.

| Hevnoraak a răspuns (pentru cipi1990):

Pe asta de unde ai mai scos-o?
Sua nu a avut nici un interes de a cuceri lumea ei fiind neutri la inceputul razboiului.Atacul de la Pearl Harbour le-a fortat mana ei dorind sa termine razboiul cu o victorie.Marimea armatei americane in prezent este relativ proportionala cu cea a Rusiei.