| AvalohAlyn a întrebat:

Sa aleg sa dau bacalaureatul la geografie sau la altceva? E usor bacalaureatul la geografie? Vreau sa iau peste 7.

19 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E cel mai ușor bac-ul la geografie, e de cultură generală mai mult, față de istorie sau ce se mai da la profilul ăsta unde trebuie să înveți mai mult. Compara și tu variantele de pe net și tragi singur concluzia.

| RareşTPUro a răspuns:

Este mult mai simplu la geografie fiindca nu trebuie sa retii atatia ani si atatea cifre cum este la istorie.

| Doub a răspuns:

Mie mi se pare extrem de mult de învăţat.
Eu dau la logică.

| Oana92 a răspuns:

Depinde la ce iti e usor sa inveti. La geografie e mai usor pentru ca nu ai de facut eseu, cum e la istorie, dar daca nu te descurci cu harta muta iti va fi imposibil sa inveti.

Eu am invatat foarte greu raurile, dar am gasit o metoda pana la urma : am cautat o harta a Romaniei pe care apareau doar raurile, fara denumiri, fireste. Am scris raurile si le-am invatat dupa miscarea inversa a acelor de ceas, adica am pornit din vest-sud-est-nord si le-am tocit efectiv ordinea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Iei 10, ma, daca inveti.nu e mare filosofie, trebuie doar sa tocesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

la geografie. nu vreau să-l dau singură laughing

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Il dai in Tecuci sau aterizezi pe la Galati?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

ce tot ai măi cu Galați? laughing

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Parca stiam ca fiecare elev il da la un liceu diferit, deci nu la liceul lui in care a invatat si cei din Tecuci pot sa cada la un liceu din Galati.Nu e asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

nu, despre ce tot vorbești? doar nu e un singur liceu aici, sunt 5. și da, se dă la alt liceu. tu de unde erai?

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Parca vazusem ca unii din Tecuci au venit la Galati..Ma rog poate visasem noaptea astalaughing Nu mai stiu.

Din Galatilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

minicinosule laughing păcat că nu mai am mesajele.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Hei,chiar sunt din Galati.Serios.Am zis vreodata altceva?laughing Nu imi amintesc.Sincerbig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

eh, ce mai contează.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Eu imi amintesc ca ti-am zis ca sunt din Galati, iar tu ai zis ca din Tecuci si ai zis ca suntem vecini sau ceva de genulbig grin

| Legend123 a răspuns:

La logica cel mai bine

| laviniabeluska11 a răspuns:

Da, la geografie e cel mai simplu.Are sa iti fie usor atata timp cat cunosti hartile bine si stii sa caracterizezi tipurile de clima si zonele de relief.La subiectul 3 e chestie de logica.Sa stii amplitudinea termica, formula.Bafta!

| Emilaino a răspuns:

Cel mai usor este la geografie parerea mea este ca o sa iei mai mult de 7