| zurick a întrebat:

Sa răspundă in special persoanele care au dat sau vor sa dea la Academia Tehnica Militara) Ce probe vor fi? Ce trebuie sa invat la fiecare materie? E suficient un an de meditatii si invatat sau e prea greu? Va rog, detalii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti metodologia pe site-ul mta.ro. Vezi ca e cam imbarligat site-ul, dar daca te strofoci gasesti tot ce ai nevoie. Baremele difera ca dificultate in functie de profil si beneficiar. Un an este mai mult decat suficient, plecand de la premisa ca nu ai vreun handicap psihic (adica nu esti vreun retardat).

| MedionTcO a răspuns:

Probele se dau la romana, matematica si engleza. Sportul este de asemenea foarte important. Nu il lasa deoparte. Cat despre invatat depinde de cunostintele tale de pana acum.