| radux3 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de facultati. Se poate ca un student care a intrat la buget sa cada la taxa? eu sunt anul 2 la jurnalism( buget)...se poate ca in anul 3 (ultimul an) sa pic la taxa? Va multumesc! ast cat mai multe rasp... dau fda

Răspuns Câştigător
| GBC a răspuns:

E posibil sa ramai la buget sau sa treci la taxa. Totul depinde de punctajul pe care il realizezi in semestrul 2 din anul 2, de numarul locurilor alocate pentru buget si, bineinteles de punctajul colegilor. Oricine poate trece de la buget la taxa si viceversa.

1 răspuns:
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Normal că ce se cade la taxă.
Pentru a rămâne la buget trebuie să ai media destul de mare să fi printre primii ___ (aici depinde câte locuri la buget are facultatea care o urmezi). Dacă eşti la buget şi să zicem că sunt 40 locuri fără taxă şi media da te pune pe locul 41 automat ai trecut la taxă.

O zi plăcuta