| Vannilla a întrebat:

Sal TPU. cateva idei de compuneri. dau funda

2 răspunsuri:
| nononono1111111111 a răspuns:

Pai... avand in vedere ca suntem in anotimpul iarna ar fi ideal sa scrii o compunere despre iarna... daca vrei iti dau niste expresii.
-stelute argintii, strat pufos, cristalinele glasuri, strasnicul ger, caldura din priviri, alb ca spuma laptelui, cusme de omat, fluturi gingasi, valuri de copii, obrajii ca merele, crengi gătite cu beteală, cojoc de omăt
, Iarna cerne norii, cunună de steluţe argintii, mantie albă strălucitoare, covoare albe şi moi, ninge neîncetat, copaci de zahăr, fulgi lucitori gătesc pământul, înveşmântată în alb, ger cumplit, omăt sclipitor, pădure albă, strălucitoare, şirag de săniuţe, ninge ca-n poveşti, timp de săniuş, fulgii plutesc ca un roi de fluturi albi, haină argintie, mantie albă, obraji îmbujoraţi, zboară ca vântul, gheaţa ca oglinda, pulberi albe, iarna bogată, flori albe de omăt, oceanul de ninsoare, clinchete de zurgălăi, vuiet năvalnic.

| alexpr2000 a răspuns:

In padure in parc la piata i gradina mister meer stelute pe cer sau cerul fantoma