| AndreeaAlinaMariaIoana a întrebat:

Sall, daca vreau sa ma inscriu la facultatea de arte (pictura) trebuie sa am bacul promovat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cel mult, fără o Diplomă de BAC te poţi înscrie la o Şcoală Postliceală...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-facut-o/

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice facultate, inclusiv cea de arte, este nevoie sa ai diploma de bacalaureat, altfel nu poti da admitere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic, nicio facultate nu te primeste fara bac

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La ORICE facultate/universitate vrei să te înscrii, TREBUIE să ai BAC-ul promovat ( deci, să ai o Diplomă de BAC sau Adeverinţă că ai promovat BAC-ul )!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Cel mult, fără o Diplomă de BAC te poţi înscrie la o Şcoală Postliceală...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-facut-o/

| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar da.