| piulita_9977 a întrebat:

Sall, mama mea e profesoara la mine la scoala si eu am luat 3 in tezacryingCum sa nu afle mama de nota asta, ca o sa ma intrebe si nu o sa stiu ce sa-i spun si o sa se duca probabil la profa de matecryingHELP ME!cryinglogic dau funda...

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i spui tu si s-o asiguri ca nu se va mai repeta. Daca afla din alta parte(si sigur o sa afle, chiar daca nu-i spune profesoara, se poate uita in catalog) o sa fie mai rau. Indrazneste! La multi ani!

April
| April a răspuns:

Mama trebuie sa afle si cel mai bine este sa-i spui chiar tu.Cu riscul de a primi un "surub", fiindca tot esti tu piulita!

| Onutzyk a răspuns:

Pai...sorry, da NU are cum sa afle...
Chiar daca nu era profa, tot putea sa vb cu diriga/dirigu sau cu profa...
So, data viitoare invata si tu mai mult

| alexeanca a răspuns:

Hai ma! Chiar 3 la mate? Spune-i ca ai nevoie de meditator urgent!

| Diddy_5492 a răspuns:

Pai ii spui ca nu ti`o adus`o desi nu cred ca merge ca daca e prietena cu profa ta de mate s`ar putea sao intrebe!
Poti sa ii spui tu ca ai luat 3 in teza si ii spui ca ti`o refaci nota, si te asigur ca nu are ce sa-ti faca!
Eu zic ca e mai buna ideea a doua pentru ca daca o intreaba pe profa de mate o sa se enerveze ca ai mintit`o si te asigur ca ar accepta mai bine adevarul decat sa o minti!
Succes!
un an nou cum ti`l doresti!

funda?

| ADA_4337 a răspuns:

Sfatul meu e sa-i spui, deoarece daca va afla din alta parte va fi mai rau... ii poti spune ca vei incerca sa inveti ai bine, si in mod sigur te va ierta... imagineaza-ti cum ar fi sa afle de la profa de mate si nu de la tine, nu ar mai avea incredere.

| asdfghjklș a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i spui tu pentru ca oricum va afla si ar fi mai bine sa afle de la tine decat de la profesoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui mai ascunde pana la urma tot o sa afle de la cadrele invatamantului

| robertabetty a răspuns:

Schimba nota in 10 si o sa vezi ca no sa afle