| darksyddd a întrebat:

Am luat 5 la mate si trebuie sase duca mama sa semneze nota casa o ia la cunostinta.cum fac casa nu o afle? funda mare

3 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Eu cred ca nu e mare lucru ca ai luat un cinci. Il poti indrepta si e mai bine sa ii spui mamei tale ca daca nu afla de la tine si afla de la diriginte/tă eu cred ca se va supara mai rau. Si de ce te feresti pana la urma? Tot se va afla asa ca mai bine ii spui acum decat mai tarziu. Succes!winking

| 123321998896768 a răspuns:

Buna! cel mai bine ar fi daca ai soune adevarul! este pe jumatate iertat plus ca ar fi bine daca ti-ai indrepta nota! vorbeste intr-o zi cu profesorul/profesoara ca sa rezolvatiwinking. oricum orice ai face nu poti ascunde asta! profesoara o poate suna pe mama ta sau sa-ti faca o "vizita" si ar fi mai rau. dupa cum am spus adevarul este pe jumatate iertat iar minciuna are picioare scurtewinking.te pup si succes la mate!

| cristynika a răspuns:

Ar fi bine sa spui adevarul, dar daca tu consideri ca e mai bine sa nu afle incearca sa exersezi semnatura mamei tale pe o coala si dupa aceea poti sa o faci pe foaia respectiva cu nota dar ai grija sa nu migalesti mult la semnatura deoarece este batator la ochi... funda?