| ivan12 a întrebat:

Am auzit ca nu mai avem voie sa descarcam nimic de pe net e adevarat? sper sa nu devina o lege!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Poti descarca continut liber cat vrei dar este interzisa descarcarea continutului protejat de drepturi de autor. Si aceasta nu este o lege noua, avem legea 8/1996 si Titlul III din legea 161/2003. Pe viitor este vorba de un tratat(ACTA) ceva mai aspru, dar nu o sa devina lege decat dupa ce va fi aprobat de Parlamentul European si apoi ratificat de Parlamentul Romaniei. Numai bine!