| Anonim0091 a întrebat:

Am auzit ca de saptamana. viitoare se introduce o lege care nu da voie pirateriei sau chestiilor de genu, e adevarat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel de la care ai auzit nu stia bine. Cred ca se referea la tratatul ACTA, dar acesta inca nu a fost ratificat de Parlamentul European si nici de Parlamentul Romaniei. De altfel si acum exista prevederi legale care pedepsesc pirateria, este vorba de L.8/1996 privind drepturile de autor si Titlul III din L.161/2003. Numai bine!

| DeyCj a răspuns:

Poate că zicea de ACTA.Nu e vorba de săptămâna viitoare ca de prin luna Iunie se va discuta în parlamentul european şi hop şi românii or semnat în secret idioţenia că numa tratat nu îi. Lege există deja împotriva pirateriei audio-video sau de soft.Dar daca tot vrei să nu mai piratezi muzică poţi asculta on line radio sau este un player on line ce are sute de piese din toate genurile(preluat dintr-o distribuţie de linux). dacă vrei îţi dau linkul.Succes

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nu o sa fie adopata!

| T7uk a răspuns:

Comisia Europeana a respins acordul ACTA. Deci chiar daca va fi acceptat de tara noastra nu va fi pus in aplicare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aude de ceva timp, este vorba despre ACTA.