| Nelu_Cotos_1999 a întrebat:

am un coleg care a ramas corigent la mamematica si e in clasa a 8 daca a ramas corigent mai poate intra la lice daca da cum vreau cate mai multe detalii dau funda

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Elevii care au rămas corigenţi dau examenul de corigenţă conform Planificării - vezi Planificarea la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2014/06/corigente-2014.pdf

Apoi, "se pot înscrie la admiterea în clasa a IX-a, pe locurile rămase libere, în a treia etapă de admitere, conform Calendarului aprobat prin Ordinul MEN nr. 4925/29.08. 2013" - SURSA = Planificarea de la linkul anterior.

Vezi "Calendarul admiterii 2014" la linkul :
http://www.isjtl.edu.ro/......202014.pdf

Toate cele bune.

| mont a răspuns:

Daca nu are promovate cele 8 clase si luate examenele nationale nu poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De intrat oricum o sa intre pentru ca sunt licee pentru toti! daca promoveaza corijenta poate intra

| AdrianaBacescu a răspuns:

Poate ia corigenta, sau da evaluarea nationala in seria a II a

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Daca trece corigenta de la toamna, da, daca nu, atunci ramane repetent si face din nou a 8-a.