| AlexStefan1 a întrebat:

De la profilul de liceu SN ( stiinte ale naturii ) se poate merge pe o cariera de programator? Imi place foarte mult informatica si matematica si desi unii o urasc mie mi se pare mai usoara decat romana big grin

Răspuns Câştigător
| Vlaaad a răspuns:

Da se poate, doar ca o sa trebuiasca sa faci pregatire.La Sn nu faci tot ce iti trebuie pentru facultate. (nici la MI nu e prea grozav, dar totusi e ceva in plus)

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Se poate, normal.

Si nu esti singurul care considera ca romana e mai grea ca mate. :d

| Ry0010 a răspuns:

Buna. De la SN poti sa mergi oriunde. Este cel mai echilibrat profil si ti se deschid multe cai. Daca tu doresti sa te faci programator, te poti face insa de pe clasa a11a nu se mai face info si asadar trebuie sa te pregatesti in particular. Nu e greu, dar nici usor. Multa bafta happy